Park na poznańskim Dębcu oddano do użytku pod koniec sierpnia. W piątek po raz drugi oficjalnie go otwarto, nadając mu imię Bambrów Poznańskich.

Nowy park na Dębcu ma powierzchnię 2,6 ha. Na obrzeżach, w części północnej zlokalizowany został tor agility z miejscem do wyprowadzania psów. W strefie dziecięcej aktywności ruchowej urządzono plac zabaw. Znajduje się tam szereg urządzeń zabawowych i edukacyjnych dostosowanych do różnych grup wiekowych i stopnia sprawności. Centralna i południowa część parku zostały zagospodarowane zielenią. Głównym elementem kompozycyjnym jest klomb z ozdobną rabatą składającą się z roślin mało wymagających, przystosowanych do warunków miejskich. Miejsce to polubią osoby poszukujące ciszy i spokoju. Elementem kompozycyjnym parku są również przemyślnie przeplatające się alejki z zielenią towarzyszącą i aleją główną wyróżnioną szpalerem drzew – idealne do spacerów i biegania.

– W parku łącznie posadzone 268 drzew, 6803 krzewów, 1020 sztuk bylin i traw ozdobnych oraz założono 19 300 mkw. trawników. Wykonana została ogromna praca – wyliczał Krzysztof Kempski, przewodniczący Rady Osiedla Zielony Dębiec.

Park przy ul. Dolna Wilda został oddany do użytku mieszkańców pod koniec sierpnia. We wrześniu miejscy radni nadali mu imię Bambrów Poznańskich. Nazwa nawiązuje do ludności niemieckiej, pochodzącej z okolic Bambergu, którzy w XVIII w. zostali sprowadzeni przez władze Poznania, aby zasiedlić podmiejskie wsie, wyludnione podczas wojny północnej i epidemii cholery (dziś większość z nich znajduje się w granicach miasta). W tym roku świętowana jest 300. rocznica przybycia niemieckich osadników do Wielkopolski.