Na warsztatach pod hasłem Mural – Wspólna Sprawa, seniorzy będą pracować nad koncepcją wielkoformatowego malowidła ściennego i wspólnie zaprojektują mural z okazji 10-lecia Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu. Warsztaty przez 2 najbliższe dni odbywają się na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. 

Mural zaprojektują i namalują seniorzy, którzy zgłosili się wcześniej, w Centrum Inicjatyw Senioralnych na warsztaty. Zajęcia z projektowania prowadzone są na Uniwersytecie Artystycznym, potrwają dwa dni.

– Jest to zupełnie niepowtarzalna okazja dla słuchaczek i słuchaczy Uniwersytetu Artystycznego III Wieku, by zapoznać się z zupełnie innym podejściem do dziedziny malarstwa i wykonać unikatowe, wielkoformatowe malowidło – informuje Artur Adamczak rzecznik UAP.

fot. warsztaty z projektowania murali/ źródło : UAP

Po przygotowaniu projektu, w dniach 24-25 września seniorzy projekt przeniosą na ścianę. Mural zostanie namalowany na ścianie budynku na rogu ulic Wodnej a Ślusarskiej w Poznaniu. Uroczyste odsłonięcie muralu odbędzie się dzień później.

Projekt jest realizowany przez Miasto Poznań, Centrum Inicjatyw Senioralnych i Uniwersytet Artystyczny Trzeciego Wieku w Poznaniu.