W ten weekend rozpoczynają się uroczystości z okazji 100-lecia jednego ​z najbardziej znanych liceów ogólnokształcących w Poznaniu – II LO im Gen. Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej. Będzie urodzinowy tort spotkanie absolwentów, uroczysty koncert i bal. 

Oficjalne świętowanie rozpoczęło się spotkaniem absolwentów. Był urodzinowy tort i sentymentalna podróż po „Dwójce” gdzie spotkać można było przyjaciół ze szkolnej ławy. To jednak nie koniec atrakcji. Na 5 lutego 2020 r. zaplanowano Bal Jubileuszowy II LO w Concordia Design, a 3 czerwca 2020 r. Jubileuszowy Koncert Charytatywny w CK Zamek.

fot. materiały prasowe

W ciągu tych 100 lat przez progi „Dwójki” przewinęły się tysiące absolwentów. Jubileusz to przede wszystkim ich święto. Chcielibyśmy, żeby poczuli się ważną częścią historii i tradycji szkoły – mówi Małgorzata Dembska, dyrektor II LO.

fot. materiały prasowe

 

fot. materiały prasowe

Liceum ogólnokształcące im Gen. Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej to jedno z najstarszych ​i najbardziej znanych liceów w Poznaniu. Powstało początkowo jako Państwowe Liceum Żeńskie na Łazarzu — w 1919 r. W roku szkolnym 1967/1968 liceum stało się szkołą koedukacyjną. ​Od 1993 roku liceum ma dwie patronki: Generałową Zamojską i Helenę Modrzejewską, a od 2004 roku przeprowadza dwie matury: polską i międzynarodową. Szkoła prowadzi intensywny program wymian z placówkami m.in. z Niemiec, Hiszpanii, Holandii i Francji. W roku 2019 II LO zajęło pierwsze miejsce w Wielkopolsce w Rankingu Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2019.