To pierwszy element Ambasady Sztuki UAP w Niemczech. W Kolonii w Galerii Altes Pfandhaus otwarto wystawę „Sztuka Wolności”. Ten projekt to efekt współpracy Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu z Konsulatem Generalnym RP w Kolonii. 

Na wystawie „Sztuka Wolności” publiczność zobaczyć może kilkadziesiąt prac rzeźbiarskich prezentowanych uprzednio w Poznaniu w ramach wystawy z okazji 100-lecia Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych. Ukazuje ona różnorodność twórczych poszukiwań i dużą rozpiętość koncepcji twórczych – od figuracji do abstrakcji.

źródło : UAP

Na wystawie znajdą się również prace malarskie i fotograficzne wykonane przez pedagogów z Wydziału Malarstwa i Rysunku oraz Wydziału Sztuki Mediów. Czwartym medium artystycznym reprezentowanym na wystawie jest grafika. Zaprezentowane zostały zarówno dokonania poznańskich plakacistów, którzy kontynuują najlepsze tradycje Polskiej Szkoły Plakatu, posiadając światową renomę, jak również prezentowane są prace laureatów ogólnopolskiego przeglądu plakatowego „Ideografia”, którego tematyka w roku 2018 była ściśle związana ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

źródło : UAP

Wystawa „Sztuka Wolności” jest początkiem projektu Ambasada Sztuki UAP. To projekt kulturalny przygotowany przez Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu we współpracy z Konsulem Generalnym RP w Kolonii z okazji stulecia Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Jej celem jest prezentacja dokonań artystów związanych z poznańską uczelnią. Jednym z elementów Ambasady Sztuki będzie Teatr Rzeźby Brygady Pigmaliona koordynowany przez prof. Wiesława Koronowskiego. Teatr Rzeźby to artystyczny performans, gdzie członkowie Brygady Pigmaliona na oczach widzów stworzą rzeźbiarskie dzieło.

Wystawa w galerii Altes Pfandhaus w Kolonii potrwa do 11 lipca.