Funkcjonariusze z oddziału prewencji policji z Poznania są najlepsi w kraju. Wygrali III Turniej Oddziałów Prewencji Policji, jaki od kilku dni rozgrywany był w policyjnej szkole w Słupsku.

Do zawodów stanęło pół tysiąca mundurowych z oddziałów prewencji z całej Polski. Przez 3 dni sprawdzali się w kilkunastu konkurencjach. Jedną z nich była konkurencja o nazwie policyjni siłacze. Mundurowi musieli zaliczyć cztery próby siłowe w jak najkrótszym czasie.

Był także bieg crossowy na czas całej drużny w pełnym ekwipunku, czyli w kasku przeciwuderzeniowy z maską przeciwgazową, kamizelka przeciwuderzeniową z ochraniaczami barków i ramion, ochraniaczami przedramienia, ochraniaczami nóg, ud i rąk.

 

W zawodach osobną konkurencję mieli dowódcy, którzy musieli pokonać tor przeszkód. W trzecim, ostatnim dniu turnieju policjanci mieli przed sobą test wiedzy zawodowej. Polegał on na indywidualnym udzieleniu przez każdego policjanta odpowiedzi na 20 pytań.

Turniej wygrali policjanci z Poznania, drugie miejsce zajęli funkcjonariusze z Białegostoku, na podium stanęli także mundurowi z Lublina.