Przybywa miłośników domów na czterech kółkach. W jakich warunkach można mieszkać spędzając przy tym niezapomniane wakacje, tego dowiemy się w najbliższy weekend na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Rozpoczynają się tam targi Tour Salon, Caravans Salon Poland oraz Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń.

Wrocław, Olsztyn czy Gdańsk to idealne miejsca na „city break”. Przedstawiciele tych miast na Tour Salon będą zachęcać do odwiedzenia ich. Oprócz tego swoją ofertę zaprezentuje ponad 10 regionów, w tym m.in. województwo dolnośląskie, małopolskie i mazowieckie. Będzie można poznać polskie marki turystyczne czy zasięgnąć informacji o szlakach turystycznych: lądowych, wodnych i rowerowych.

Coraz większą popularność zyskują podróże kulinarne – ich miłośnicy będą mogli poznać szlaki Dolnego Śląska, Mazur i samej Wielkopolski, a towarzyszyć temu będą konkursy i degustacje. Nie zabraknie też oferty przewoźników oraz organizatorów wypraw do takich miejsc, jak Amazonia, Nepal czy Islandia.

Tour Salon to także idealne miejsce, by zainaugurować spacery po poznańskich targach, które w tym roku obchodzą stulecie. Pierwszy spacer „Śladami architektury targowej” wyruszy w niedzielę o godz. 11:00, a poprowadzi go krytyk architektury Jakub Głaz. Poprzedzi go (o 10:30) dyskusja, w której udział wezmą: Joanna Bielawska-Pałczyńska – miejska konserwator zabytków, Paweł Cieliczko – historyk i literaturoznawca, autor książek o historii targów oraz Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP – informuje Małgorzata Lamperska z Grupy MTP.

Na targach Caravans Salon swój udział zapowiedziały niemal wszystkie czołowe marki i dystrybutorzy kamperów, przyczep i sprzętu turystycznego. W 3 pawilonach będzie blisko 250 kamperów i przyczep, w tym kilkadziesiąt polskich premier modeli na rok 2022. Nie zabraknie też producentów kampervanów i firm zajmujących się przerabianiem, budową i adaptacją pojazdów turystycznych.

W strefie Retro zobaczyć będzie można ponad 20 kultowych i klasycznych modeli kamperów i przyczep. Wystawcy w Strefie Hand Made/Vanlife pokażą, jak można kreatywnie i twórczo zbudować własnego kampera oraz jak żyć w nim „na pełen etat”. Uzupełnieniem ekspozycji będzie XII Ogólnopolski Zlot Caravaningowy, na którym zamelduje się 160 ekip.

Turystyczny weekend na MTP potrwa od piątku do niedzieli.