Poznański Punkt Profilaktyki Intymnej został nominowany do III Konkursu “Zdrowy Samorząd”. Tym samym znalazł się wśród 30 najlepszych programów zdrowotnych organizowanych przez gminy, powiaty i województwa w całej Polsce. 

Punkt Profilaktyki Intymnej istnieje w Poznaniu od października 2018 r., a od stycznia 2020 r. działa pod nowym adresem: przy ul. Wojskowej 1, w Centrum Medycznym Drews. To pierwszy tego typu projekt w Polsce. Dostępny jest dla mieszkańców Poznania (również nieubezpieczonych) przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przy czym aby skorzystać z jego usług w godz. 22-8, trzeba najpierw umówić się telefonicznie. W punkcie nie wykonuje się żadnych zabiegów medycznych.

Punkt Profilaktyki Intymnej w Poznaniu walczy o nagrodę w konkursie “Zdrowy Samorząd”

Konkurs “Zdrowy Samorząd” organizowany jest przez redakcję Portalu Samorządowego oraz portalu i magazynu Rynek Zdrowia. Powstał, by wybrać i nagrodzić te samorządy, które w najbardziej efektywny sposób realizują zadania związane z promocją zachowań prozdrowotnych, edukacją zdrowotną i profilaktyką wybranych chorób oraz czynników ryzyka.

W tym roku do organizatorów wpłynęło aż 135 programów zdrowotnych zgłoszonych przez gminy, powiaty i województwa. Kapituła konkursu nominowała 30 najlepszych – wśród nich znalazł się Punkt Profilaktyki Intymnej w Poznaniu.

Laureaci wyłonieni zostaną przez Radę Konsultacyjną konkursu, a jeden z projektów otrzyma także nagrodę czytelników Rynku Zdrowia i Portalu Samorządowego -internauci mogą głosować do 24 lutego (do godz. 12) na stronie: https://www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/zdrowy-samorzad-2020,74/.