Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN pozytywnie rozpatrzyła wniosek Warty Poznań, dotyczący rozgrywania przez klub spotkań w roli gospodarza w Fortuna 1 Lidze na stadionie przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu.

Po dostosowaniu „Ogródka” do wymagań Fortuna 1 Ligi, włodarze klubu zwrócili się do Komisji Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej o dopuszczenie stadionu przy ul. Droga Dębińska 12 do rozgrywek. W ubiegłym tygodniu przedstawiciele Warty Poznań S.A. gościli w Polskim Związku Piłki Nożnej na spotkaniu z przedstawicielami Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN. Podczas niego zapadły kluczowe decyzje co do dalszych meczów Warty w lidze.

Wczoraj do klubu wpłynęło pismo z Polskiego Związku Piłki Nożnej, że ten wyraża zgodę na rozgrywanie przez Wartę Poznań S.A. meczów mistrzowskich w sezonie 2018/2019 w roli gospodarza na stadionie w Poznaniu przy ul. Droga Dębińska 12.

Najbliższa okazja na odwiedzenie „Ogródka” nadarza się już w sobotę, kiedy to Warta Poznań w ramach 13. kolejki Fortuna 1 Ligi zagra przeciwko Chojniczance Chojnice. Warta z 10 punktami na koncie zajmuje obecnie 16. miejsce w tabeli. Jej najbliższy rywal ma 32 punkty i zajmuje czwartą pozycję.

Sezon 2018/2019 Warta Poznań rozpoczęła od serii meczów domowych rozgrywanych na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim.

kontakt