Mówiło się o tym od kilku dni, aż w końcu stało się faktem. Radny – jeszcze do niedawna Platformy Obywatelskiej – Tomasz Lipiński wystartuje do rady miasta z list Jarosława Pucka. Kandydaci ogłosili to dziś na konferencji prasowej. 

Chyba już nie jest niespodzianką jeżeli przedstawię kolegę Tomasza Lipińskiego, którego w sumie przedstawiać nie trzeba – ale w nowej roli, jako kandydata do Rady Miasta z naszego komitetu Dobro Miasta z Winograd – mówił podczas konferencji prasowej Jarosław Pucek, kandydat na prezydenta Poznania.

Tomasz Lipiński wystartuje z listy winogradzkiej z drugiego miejsca. Serdecznie dziękuję za możliwość startowania w tych wyborach. Bardzo bym chciał, żeby to mieszkańcy Winograd, mojego okręgu wyborczego, decydowali, czy mam być nadal radnym, a nie jakieś partyjne układanki – mówił na konferencji Lipiński.

Lipiński w ostatnich wyborach samorządowych zdobył na Winogradach ponad 2 tys. głosów. Jedynką na liście Pucka na Winogradach będzie Tomasz Kayser. Na drugim miejscu będzie Tomasz Lipiński.

Tomasz Lipiński z PO odszedł w piątek https://poznews.pl/radny-tomasz-lipinski-odchodzi-z-po/ po tym, jak został skreślony z listy wyborczej PO do rady miasta .

 

kontakt