Romowie, którzy pobili lekarza i ratownika w szpitalu przy ul. Lutyckiej w Poznaniu, zostali skazani przez sąd w Poznaniu. Mają zapłacić grzywny i nawiązki na rzecz poszkodowanego i szpitala.

– Christian G. został uznany za winnego zarzucanych mu czynów i skazany na karę grzywny w wysokości 5 tys. zł. Oprócz tego musi zapłacić 2 tys. zł nawiązki dla jednego z pokrzywdzonych. Ponadto sąd uznał, że winny jest także Leonard Ł., którego skazano na karę grzywny w wysokości 4 tys. zł. Musi on także zapłacić 2835 zł odszkodowania na rzecz szpitala — informuje portal gloswielkopolski.pl Katarzyna Błaszczak z biura prasowego Sądu Okręgowego w Poznaniu.

Do awantury i bójki doszło w nocy z 19 na 20 października zeszłego roku. Dwóch Romów pobiło wtedy ratownika medycznego i lekarza na oddziale SOR w szpitalu przy ulicy Lutyckiej w Poznaniu. Mężczyźni awanturowali się, bo twierdzili, że ich znajoma za długo czeka na przyjęcie do lekarza. Zniszczyli wyposażenie poczekalni. Zaraz po tym incydencie zostali zatrzymani przez policję. Pisaliśmy i tym tutaj https://poznews.pl/pobili-ratownika-i-lekarza-na-sor-ze/