Już wszystko jest jasne. Pracę na Rondzie Rataje ruszą wiosną 2020 roku. Zmodernizowany zostanie także dworzec autobusowy oraz przyległe do dworca ulicę.

Przystępujemy do kolejnej istotnej inwestycji w Poznaniu związanej z transportem publicznym i infrastrukturą drogową. To bardzo ważne rondo w przestrzeni miasta, na której zyskają wszyscy użytkownicy ruchu – pasażerowie, kierowcy, piesi i rowerzyści – zaznacza Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Miasta Poznania. – Szczególnie ważna jest dobra koordynacja inwestycja. Przebudowa ronda Rataje rozpocznie się po zakończeniu prac na Górnym Tarasie Rataj i wybudowaniu mostu Lecha.

Mariusz Wiśniewski

Fot: Poznań.pl

Jak wyglądać będą zmiany?

Na rondzie powstanie wydzielone, ciche torowisko tramwajowo-autobusowe (wzdłuż Krzywoustego, na Jana Pawła oraz na Zamenhofa. Pojawi się nowa konstrukcja jezdni, powstaną też dodatkowe pasy ruchu. Obecne przystanki będą wydłużone. Nowe perony będą obsługiwały zarówno tramwaje, jak i autobusy.

W okolicy ronda powstaną nowe chodniki, ścieżki rowerowe i mała architektura. W ramach rekompensaty za konieczną do przeprowadzenia inwestycji wycinkę drzew zostaną wykonane nowe nasadzenia.

Kiedy?

Prace zaczną się, gdy skończy się przebudowa mostu Lecha i Górnego Tarasu Rataj, czyli wiosną 2020 roku. Cała inwestycja zakończy się natomiast w drugiej połowie 2021 roku.

DÓŁ ART