Warsztaty, wystawy, projekcje filmowe i dyskusje. Rusza Poznań Design Festiwal. Tegoroczne hasło to „Zakorzenienie. Inspiracja tradycją” 

Na Poznań Design Festiwal chcemy promować projektowanie jako sposób myślenia. Przede wszystkim twórczego rozwiązywania społecznych i ekologicznych problemów. Jesteśmy wrażliwi na lokalne potrzeby i globalne problemy – i o tym jest nasza opowieść o designie. Tym razem projektanci zmierzą się z tematem dziedzictwa kulturowego. Interesuje nas symbioza tradycji i nowych technologii.  Nasi lokalni twórcy – ale też goście z Warszawy, Krakowa, Bydgoszczy i Szczecina – spojrzą na nowo na sztukę ludową, w tym na rękodzieło – mówi Olga Sokal rzeczniczka prasowa festiwalu.

Festiwal, potrwa do 18.09. Warsztaty, wystawy, projekcje filmowe i dyskusje odbędą się w Centrum Kultury Zamek, Starym Browarze, a także w Muzeum Etnograficznym, Muzeum Sztuk Użytkowych, Muzeum Archeologicznym oraz w Bramie Poznania. Pełen program jest dostępny na stronie http://www.poznandesignfestiwal.pl.

Z powodu pandemii na poszczególne wydarzenia prowadzone są zapisy. Limit miejsc na warsztaty jest już wyczerpany. Zapisani swoją obecność powinni potwierdzić wysyłając maila na adres: hello@poznandesignfestival.pl