Podczas tegorocznego Enter Enea Festival obok Leszka Możdżera wystąpią m.in. Dagadana, Teatr Pieśń Kozła, Nigel Kennedy, Chirs Jarret czy Susan Weinert.

W tym roku na jednej scenie będzie można usłyszeć muzykę z Turcji, Macedonii czy Ukrainy. Zagrają wirtuozi perkusji, instrumentów klawiszowych czy gitary, występujący na światowych jazzowych scenach. W tym roku program muzyczny zainauguruje Dagadana wraz z gośćmi, a zaraz po niej nastąpi specjalne wykonanie spektaklu-koncertu „Raport Kassandry” teatru Pieśni Kozła i Leszka Możdżera.

W tegorocznym programie usłyszymy między innymi koncerty szwajcarskiego artysty, wirtuoza instrumentów perkusyjnych Jojo Mayera & Nerve. Zagra też Chris Jarrett, jeden z najbardziej cenionych na świecie jazzowych wirtuozów fortepianu i organów kościelnych oraz wulkan macedońskiej energii, Kočani Orkestar.

Jednym z projektów specjalnych tegorocznej edycji będzie koncert jazzowej gitarzystki Susan Weinert i Leszka Możdżera, do których na scenie dołączą Martin Weinert, basista i muzyczny partner artystki i Cezary Konrad, perkusista, znany już publiczności Enter Enea Festival.

Festiwal jak zawsze odbędzie się nad jeziorem Strzeszyńskim, gdzie wybudowano specjalną scenę. Potrwa do 19 czerwca. Bilety na każdy z festiwalowych dni kosztują od 90 zł. Aby ułatwić dojazd na teren festiwalu, miasto wzmocni komunikację publiczną. W dniach 17-19 czerwca autobusy, które kursują nad jezioro Strzeszyńskie, będą jeździć z większą częstotliwością.