W nawożeniu pól pomagają zdjęcia satelitarne, w opryskiwaniu sadów – nawigacja, która sama generuje mapę i pozwala nie ominąć żadnego drzewa. Zarządzanie całym gospodarstwem wspomaga jedna aplikacja. Tak wygląda przyszłość rolnictwa. Będzie ją można obejrzeć i przetestować podczas targów Polagra-Premiery, które rozpoczęły się w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Na Polagrze-Premiery pokazane zostaną m.in. – interfejs umożliwiający kontrolę parametrów ciągników i maszyn różnych marek – program, który ułatwia zarządzanie gospodarstwem, pracownikami oraz polami czy też taki który usprawnia zarządzaniem stadem bydła mlecznego.

Wystawcy pokażą w sumie ponad 150 premier rynkowych. To między innymi maszyny rolnicze, ale też najnowsze odmiany zbóż odporne na suszę. Ekspozycja zajmie siedem pawilonów. Będzie można także wziąć udział w licznych debatach i konferencjach. Specjaliści będą rozmawiać o rolnictwie przyszłości i o tym, jak prowadzić małe gospodarstwa rolne.

Ruszają targi dla rolników Polagra-Premiery

Rolnicy, którzy zarejestrują się na stronie imprezy, wchodzą za darmo. Organizatorzy spodziewają się, że impreza przez cały weekend przyciągnie 45 – 50 tysięcy ludzi.