Nie dwa razy, a tylko raz w tygodniu będzie można polecieć z poznańskiej Ławicy do włoskiego Bergamo. Ryanair ogranicza połączenia ze względu na zagrożenie koronawirusem

Z Poznania do tej pory do włoskiego Bergamo, można było polecieć dwa razy w tygodniu. Loty odbywały się we wtorki i soboty. Od 12 marca lot odbywał się będzie co 7 dni, a więc tylko w sobotę. Taka sytuacja będzie obowiązywać do 8 kwietnia.

O ile ruch przyjazdowy do północnych Włoch w ostatnim tygodniu charakteryzował się dużą liczbą osób, które nie zgłaszały się na lotnisko (no show), o tyle we Włoszech, a w szczególności w Lombardii, nadal przebywają tysiące obywateli innych krajów, którzy chcą powrócić do swoich domów. Aby im to umożliwić, Ryanair będzie wykonywał operacje lotnicze w zredukowanej skali (cztery dni w tygodniu). Ryanair nadal będzie w pełni przestrzegał wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz zakazów lotów wprowadzanych przez poszczególne kraje. Sytuacja jest dynamiczna i zmienia się codziennie. Pasażerowie dotknięci zakazem podróży lub odwołaniem lotu otrzymają e-mail informujący o wszystkich opcjach — zwrot kosztów, zmiana terminu/trasy lotu lub zwrot w ramach Travel Credit — można przeczytać w komunikacie wydanym przez Ryanair.