Rzeźby lodowe Poznań 2019 – lodowi artyści wzniosą na poznańskim Starym Rynku swoje dzieła sztuki już w ten weekend. W programie festiwalu znalazły się też koncert piosenek świątecznych, pokaz Ice Show oraz warsztaty rzeźbienia w lodzie dla dzieci. 

Ogólny program:

7.12 12:00 – 18:30 Speed Ice Carving, 19:00 Ice Show;

8.12  9:00 – 17:00 Konkurs Główny, 19:00 Koncert.

Dokładne miejsce festiwalu.

RZEŹBY LODOWE POZNAŃ 2019

Pierwszego dnia zmagań odbędzie się widowiskowy konkurs Speed Ice Carving. Zadaniem uczestników, rywalizujących pojedynczo, będzie odtworzenie w lodzie konkursowego wzoru – liczy się czas, bowiem otrzymają na to zaledwie kilkadziesiąt minut. Zawody rozpoczną się o godz. 12.20. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi około godz. 18. Natomiast o godz. 19 odbędzie się pokaz Ice Show – informuje Urząd Miasta

Konkurs główny zaplanowano na niedzielę. Dwanaście dwuosobowych drużyn dostanie kilkanaście ton lodu i osiem godzin na stworzenie kilkumetrowych rzeźb na dowolny temat. Zmagania rozpoczną się już o godz. 9 i potrwają do godz. 17. O godz. 18 na scenie nastąpi ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród.

Natomiast o godz. 19 na poznaniaków i turystów, którzy przyjdą oglądać zmagania rzeźbiarzy, czeka koncert piosenek świątecznych.

W niedzielę dłuto do ręki będą mogli wziąć też najmłodsi. W godz. 11-15 na Starym Rynku odbywać się będą warsztaty rzeźbienia w lodzie dla dzieci.