Dziś holenderskie Linie Lotnicze KML oficjalnie zainaugurowały nową trasę: Amsterdam-Poznań-Amsterdam. 

Od 25 października b.r. holenderski przewoźnik oferuje bezpośrednie połączenie lotnicze z Poznania do
Amsterdamu. Początkowo loty będą odbywały się do 5 razy w tygodniu, a loty będą odbywały się w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele. Rozkład zaplanowano następująco: Samolot będzie startował z lotniska Schiphol w Amsterdamie o godzinie 14:40, z lądowaniem w Poznaniu o 16:20. Lot powrotny z Poznania wyrusza o 16:45, aby dotrzeć do Amsterdamu o 18:35.

Takie połączenie to nie tylko wygodny sposób odwiedzić Amsterdam, ale też dostęp do globalnej siatki lotów holenderskiego przewoźnika przez lotnisko bazowe Amsterdam-Schiphol.

Amsterdam, to nie tylko miasto docelowe tak ważne dla przedstawicieli biznesu obu miast i krajów, czy dla citybreak’owych wyjazdów, ale otwiera szerokie możliwości podróży międzykontynentalnych tą samą linią lotniczą i to prosto z Poznania. Właśnie teraz, w czasie wielu wyzwań, podróże lotnicze są jeszcze bardziej bezpieczne niż kiedykolwiek – mówi Mariusz Wiatrowski prezes Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

źródło : materiały prasowe

Na nowej trasie z Poznania do Amsterdamu pasażerowie będą podróżować samolotem typu Embraer E175, w konfiguracji 68 miejsc w Klasie Ekonomicznej i 20 miejsc w Klasie Biznes, a lot będzie trwał 1 godzinę i 40 minut. Podróżując w Klasie Ekonomicznej można bezpłatnie zabrać na pokład duży bagaż podręczny (do 12 kg), bagaż rejestrowany może podlegać dodatkowym opłatom w zależności od wykupionej taryfy biletu.