Urzędnicy z Biura Poznań Kontakt pomogą pracownikom sanepidu kontaktować się telefonicznie z osobami, które mogły mieć styczność z zakażonymi koronawirusem. Miasto zapewni Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej również niezbędną do  tego infrastrukturę sieciową.

Każda osoba, u której zdiagnozowano obecność patogenu, oznacza dla pracowników sanepidu kolejne dziesiątki rozmów telefonicznych. Już wkrótce w tej pracy pomogą im urzędnicy z Biura Poznań Kontakt – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, miejskie wsparcie ruszy już we wtorek, 6 października.

– Przygotowujemy się do tego, by wesprzeć sanepid zarówno zasobami ludzkimi, jak i odpowiednią infrastrukturą techniczną – mówi Konrad Zawadzki, dyrektor Biura Poznań Kontakt. – Na początku oddelegujemy do tego zadania od 4 do 6 pracowników, niewykluczone jednak, że później będzie ich więcej. Szukamy również wolontariuszy, którzy mogliby w tym pomóc. W poniedziałek, 5 października, pracownicy Biura przeszli odpowiednie szkolenie w siedzibie sanepidu, by lepiej przygotować się do nowych zadań.