“Deklarowałem, że jeśli do podwyżek dojdzie, będę ich dużą część wpłacał na organizacje dobroczynne” – napisał senator Bosacki i poinformował, że te zapowiedź właśnie realizuje. Opublikował potwierdzenie przelewu na kwotę 2 tysięcy złotych dla jednej z poznańskich organizacji.

Marcin Bosacki jest senatorem z Poznania Koalicji Obywatelskiej. Gdy pojawiły się pierwsze plany podniesienia pensji parlamentarzystom, senator zadeklarował, że znaczną część podwyżki będzie oddawać potrzebującym. Właśnie opublikował dowód przelewu.

Już rok temu, gdy plan podwyżek dla posłów i senatorów był w parlamencie (Senat go odrzucił), deklarowałem, że jeśli do podwyżek dojdzie, będę ich dużą część wpłacał na organizacje dobroczynne. Teraz, gdy podwyżki zostały wprowadzone przez PiS bez udziału parlamentu, wywiązuję się z obietnicy. Będę do końca kadencji wspomagał co miesiąc dzieła charytatywne w Poznaniu i Wielkopolsce (liczę też na Państwa sugestie). Pierwsze 2000 zł pomogą świetnej poznańskiej organizacji Zupa na Głównym, od 4 lat rozdającej posiłki na poznańskim dworcu. Przy okazji zachęcam wszystkich do wsparcia Zupy na Głównym. Poniżej skan pierwszego przelewu – napisał senator Bosacki na FB
Prawo i Sprawiedliwość podwyższyło pensje parlamentarzystom, ministrom, premierowi, prezydentowi i innym ważnym urzędnikom państwowym.
Parlamentarzyści zamiast nieco ponad 8 tysięcy złotych zarabiają po zmianach prawie 13 tysięcy. Premier podwyższył także pensje sobie. Zamiast 14 tysięcy zarabia teraz ponad 20. Podwyżkę dostał też min. Jarosław Kaczyński. Jako wicepremierowi jego pensja wzrosła z 13 do 18 tysięcy złotych.