5 sióstr ze Zgromadzenia Zakonnego Sióstr Miłosierdzia świętego Wincentego a Paulo w Poznaniu jest zakażonych koronawirusem. Na co dzień opiekowały się one podopiecznymi pobliskiego Domu Pomocy Społecznej. Jedna z zakażonych sióstr pracowała także, jako pielęgniarka w szpitalu miejskim imienia Franciszka Raszei w Poznaniu. 

Wyniki badań potwierdziły zakażenie u 5 sióstr ze Zgromadzenia Zakonnego Sióstr Miłosierdzia świętego Wincentego a Paulo. Na terenie zakonu mieszka 33 sióstr. Dom Zakonny został zamknięty. Siostry są w kwarantannie, obserwowany jest ich stan, wykonywane będą kolejne badania.

Badaniom i kwarantannie zostali poddani także pensjonariusze i personel Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Mińskiej, w którym pracowały zakażone siostry.

Jedna z chorych sióstr zakonnych pracowała także na oddział chirurgii Szpitala Miejskiego imienia Raszei w Poznaniu, jako pielęgniarka. Oddział został zamknięty, personel skierowany na kwarantanne, czeka na badania.

Siostra, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem, miała kontakt z pracownikami oddziału chirurgi, ten oddział jest odizolowany. Czekamy na możliwość pobrania powtórnych wymazów od osób, które mogły się zarazić. Przeprowadzone do tej pory testy wśród personalu szpitala nie potwierdziły koronawirusa u badanych osób — powiedziała Radiu Poznań Joanna Żabierek z Urzędu Miasta Poznania.