To kolejna odsłona projektu pt. Studencka Scena Postaw Twórczych Młoda Rzeźba UAP – Plac Cyryla. Tym razem w ramach projektu swoją pracę pt. “Skorupa” prezentują studenci z Wydział Rzeźby ASP Kraków. 

Praca – jak wszystkie dotąd prezentowane – jest odpowiedzią na temat pleneru „Wokół kuli”, który odbył się w maju zeszłego roku w Skokach pod Poznaniem. Praca jest odciskiem wycinka kuli zaprojektowanym tak, by można było na niego spojrzeć z zupełnie nowej/innej perspektywy. Całość zrealizowana, również zgodnie z założeniami plenerowymi, czyli w laminacie poliestrowym nakładanym na piaskową kulę pneumatycznie. Wycinek kuli został uniesiony na metalowej konstrukcji niczym element poszycia okrętu — informuje Artur Adamczak z UAP.

To już czwarta odsłona projektu. Pierwsza miała miejsce w listopadzie 2019 roku, gdzie zaprezentowano kompozycję rzeźbiarską pt. „Słowiki” studentów UAP. Od stycznia 2020 roku na pl. C. Ratajskiego można oglądać pracę studentów z Wydział Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W maju swój projekt pt. “Skupienie” pokazali studenci Wydziału Rzeźby UAP.

fot. projekt “Skorupa” – Wydział Rzeźby ASP Kraków/ źródło : UAP

Studencka Scena Postaw Twórczych – Młoda Rzeźba UAP – Plac Cyryla to projekt Wydziału Rzeźby Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu realizowany przy wsparciu Rady Osiedla Stare Miasto i Miasta Poznań.