Zaczął się wiec – Solidarni z Margot przed wielkopolską komendą policji.

Organizatorzy protestu, tak na niego zapraszają:

Patrzmy tej władzy na ręce. Wspólnie i spotkajmy się, by okazać wsparcie represjonowanym aktywistkom i okazać swój sprzeciw wobec działań władzy.

Mamy dość homofobii, transfobii i queerfobii w Polsce. Mamy dość władzy nakręcającej spiralę nienawiści. Mamy dość przyzwolenia na głoszenie krzywdzących kwestii w przestrzeni publicznej i haniebnych wypowiedzi polityków.

Nie ma naszej zgody na traktowanie ich jak groźnych przestępców, na aresztowania, na represje i pokazywanie siły aparatu władzy. Nie będziemy stali bezczynnie, gdy dzieje się niesprawiedliwość. To nie pomniki są znieważane. To osoby LGBT+ wciąż w Polsce nie mogą się czuć bezpiecznie. I my mówimy: nigdy nie będziesz szła sama!

Dlatego spotkajmy się 8 sierpnia 2020 r. o godz. 18.00 pod Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu (ul. Kochanowskiego 2A).

Protest to także odpowiedź na wczorajsze policyjne zatrzymania. Funkcjonariusze zatrzymywali osoby idące na manifestacje w Warszawie. Co działo się w Warszawie, pokazują nagrania z ulic.

Wcześniej sąd zdecydował o aresztowaniu na dwa miesiące aktywistki Margot, która próbowała uniemożliwić przejazd furgonetki z nienawistnymi wobec osób LGBT hasłami. Margot jest podejrzana o zaatakowanie kierowcy tej furgonetki. Zastosowano wobec niej najbardziej radykalny środek zapobiegawczy w trakcie postępowania, czyli – areszt. Przeciwko temu protestują dziś ludzie w wielu polskich miastach.