Aby przeżyć spacer ścieżką w koronach drzew, nie trzeba już jechać do Krynicy, Czech lub na Słowację. Taką atrakcję ma także Poznań. Ścieżka w koronach drzew powstała na terenie leśnictwa Antoninek.

Poznańska ścieżka w koronach drzew ma ok. 250 metrów długości. W najwyższym miejscu wznosi się 13 metrów ponad ziemię. Jej częścią jest punkt wypoczynkowo-widokowy, z którego można podziwiać okoliczną przyrodę.

– Poprowadzony w koronach drzew trakt jest kolejną — po oddanej wcześniej do użytku ścieżce przez teren bagienny i pływającym pomoście — atrakcją zrealizowaną w ramach zadania Poznawcze szlaki rekreacyjno-turystyczne leśnictwa Antoninek”. Dzięki niemu zwiększa się atrakcyjność terenów uroczyska Malta, które z pewnością przyciągnie teraz jeszcze więcej spragnionych kontaktu z naturą mieszkańców Poznania i turystów — mówi Justyna Litka, prezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

źródło : UMP

Ścieżka w koronach drzew jest już udostępniona odwiedzającym tereny leśnictwa Antoninek, jednak — ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną — z pewnymi ograniczeniami. Obowiązuje na niej ruch jednokierunkowy (wejście od strony ul. Czekalskie) oraz zakaz korzystania z wiaty z ławek, stołów, śmietników i stojaków na rowery.