Wobec wszystkich pasażerów, którzy przylatują bezpośrednio z Włoch samolotami do Poznania, stosuje się specjalną procedurę bezpieczeństwa. Powód rosnąca liczba zakażeń koronawirusem na terenie północnych Włoch. 

W ostatnich kilku dniach na obszarze północnych Włoch (regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum) obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. W związku z tym w Porcie Lotniczym Ławica, gdzie dwa razy na tydzień lądują samoloty z Mediolanu, wprowadzono odpowiednie procedury.

– Żaden z pasażerów wtorkowego lotu z Mediolanu nie miał objawów wskazujących na zakażenie koronawirusem. Sprawdzono to jeszcze na pokładzie samolotu. Każdy z pasażerów wypełnił kartę lokalizacyjną i otrzymał ulotkę, na której znalazły się najważniejsze informacje dotyczące zasad dalszego postępowania — mówi Błażej Patryn, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Ławica.

Następnie pasażerowie przeszli do hali przylotów, gdzie każdemu z nich została zmierzona temperatura. Nikt z podróżujących nie miał gorączki.

Taka procedura dotycząca lotów z północnych Włoch będzie obowiązywać na poznańskim lotnisku aż do odwołania. Mediolan jest obecnie jedynym włoskim miastem, do którego odlatują samoloty z Poznania.