W nocy na poznańskiej Ławicy wylądował kolejny samolot z pomocą od Kulczyk Foundation. Pomoc medyczna została przetransportowana tak jak za pierwszy razem z Chin. Niestety ze względu na zmianę przepisów dot. przewozu materiałów sanitarnych, załoga na ładunek musiała czekać, aż 20 godzin nie mogąc opuścić samolotu.

Pomoc medyczna przetransportowana drogą powietrzną z Chin została ufundowana przez Kulczyk Foundation na rzecz Fundacji Lekarze Lekarzom przy Naczelnej Izbie Lekarskiej. Wśród środków pomocy znalazły się maski, kombinezony, gogle i przyłbice.

Niestety po przylocie do Guangzhou Baiyun International Airport okazało się, że załadunek nie może zostać zrealizowany zgodnie z planem oraz zleceniem … gdyż, Rząd ChRL wprowadził nowe regulacje (obostrzenia) w zakresie wywozu materiałów medycznych dokładnie o poranku tego dnia. Samolot czekał na ładunek ponad 20 godzin, podczas których załoga nie mogła opuścić samolotu i musiała zostać przez cały niezbędny czas do załatwienia wszystkich formalności przez spedytora oraz załadunku na pokładzie, co biorąc pod uwagę rejs do /z Nur Sułtan oznaczało prawie 34 godziny spędzone na pokładzie — napisali na Facebooku pracownicy Lotniska Ławica.

źródło : facebook/Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego

To drugi tego typu transport z czterech planowanych w najbliższych dniach.