Nowa murawa, oświetlenie, trybuny i nagłośnienie, wygląda teraz stadion przy ul. Harcerskiej, na którym zakończyły się prace modernizacyjne.

Pod płytą boiska zainstalowano system nawodnienia, dzięki któremu łatwiej będzie przygotować murawę do piłkarskiej rywalizacji i utrzymać ją w dobrym stanie. Tworzy ją specjalnie dobrana do warunków glebowych mieszanka traw. Do podlewania płyty stadionu, podobnie jak sąsiadujących z nią terenów zielonych, wykorzystywana jest także woda opadowa gromadzona w zbiornikach retencyjnych. Spływa ona do nich dzięki zainstalowanemu podczas modernizacji systemowi drenażowemu.

Płytę boiska po zmroku będą oświetlać lampy o łącznym natężeniu 200 luksów. Oprócz oświetlenia zmodernizowany obiekt zyskał systemy nagłośnienia i monitoringu wizyjnego. Po drugiej stronie boiska, od strony torów kolejowych, stanął telebim, na którym wyświetlane będą m.in. wyniki rywalizacji toczących się na murawie. Zmagania sportowców będzie mogło śledzić około 500 osób. Zasiądą oni na nowych trybunach. Po stronie południowej boiska przygotowano również sektor dla kibiców drużyn przyjezdnych. Stadion został ogrodzony. Znajdują się na nim tereny zielone oraz wybrukowane i oświetlone chodniki, place oraz miejsca parkingowe.

Prace przy przebudowie obiektu przy ul. Harcerskiej rozpoczęły się w marcu 2019 r. trwały niewiele ponad pół roku. Obiektem zarządzać będą Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji,