Kandydat z listy PiS do senatu z powiatu poznańskiego Jarosław Pucek został wiceprezesem Cegielskiego. Ma zajmować się zwiększaniem dochodów spółki i restrukturyzacją.

Jarosław Pucek był członkiem PO i urzędnikiem miejskim w czasach prezydentury Ryszarda Grobelnego. Gdy Grobelny przestał być prezydentem, Pucek stracił posadę prezesa ZKZL. Wówczas zaczął ostro krytykować Jacka Jaśkowiaka. Wystartował w wyborach prezydenckich w Poznaniu ale mimo sporych aspiracji nie został prezydentem ani nie wprowadził żadnego radnego do rady miasta. W wynikach prezydenckich osiągnął natomiast Jarosław Pucek wynik wielokrotnie niższy od Jacka Jaśkowiaka.

W czasie kampanii parlamentarnej PiS ogłosił, że kandydatem tej partii do senatu z powiatu poznańskiego będzie J. Pucek. Przegrał jednak z kandydatką opozycji Jadwigą Rotnicką.

Dziś Głos Wielkopolski poinformował, że Pucek został wybrany na funkcje wiceprezesa zarządu Cegielskiego. To spółka kontrolowana przez rząd. Pucek twierdzi, że o to stanowisko zaczął się ubiegać przed kampanią do parlamentu. W Cegielskim ma zajmować się zwiększaniem przychodów spółki i restrukturyzacją.

Więcej na stronie Głosu Wielkopolskiego TUTAJ