120 artystów, 14 koncertów, oprócz tego pokazy filmowe, warsztaty i Małe Ethno dla dzieci — startuje kolejna edycja Ethno Port Poznań.

– Ten festiwal pokazuje prawdziwy świat, który jest różnorodny i otwarty na spotkanie z innymi kulturami. Ethno Port pokazuje, że lęk przed innością nie jest w żaden sposób uzasadniony — mówi portalowi poznan.pl Anna Hryniewiecka, dyrektor CK Zamek.

W tym roku w programie znaleźli się artyści m.in. osadzeni w tradycji religijnej i rytualnej. Na koncercie otwarcia wystąpi zespół Baul Meets Saz, który reprezentuje niezwykłą kulturę bengalskich baulów. W kolejnym dniu festiwalu zaprezentują się The Como Mamas — artystki z miasteczka Como w delcie Missisipi, gdzie niewolnicy dostosowali swoją afrykańską kulturę do chrześcijaństwa. Równie ciekawą propozycją są także Nooran Sisters, których muzyka korzeniami sięga do sufickiej tradycji islamu. Nie zabraknie również rodzimych kapel. Wystąpi: „Kapela Niwińskich”, „Kapela Brodów”, „Opoczno” oraz „Laboratorium Pieśni”.

W programie festiwalu oprócz koncertów znajdują się liczne wydarzenia towarzyszące, takie jak: warsztaty, pokazy filmowe, wystawy czy potańcówki. Ważną częścią festiwalu jest również Małe Ethno.

Ethno Port Poznań został zapoczątkowany w 2008 roku. Prezentuje muzykę wywodzącą się z wybranych regionów świata. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 13-16 czerwca.