Miasto buduje strefę zero wokół szpitala przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Wokół szpitala stanie w sumie 20 kontenerów i zostanie postawiony płot. Szpital przygotowuje się na falę wzrostu zachorowań. 

Do szpitala przy ulicy Szwajcarskiej od momentu wybuchu epidemii trafiają chorzy zakażeni koronawirusem. Cała placówka od kilkunastu dni jest szpitalem zakaźnym. Teraz wokół niego powstaje strefa zero.

Przed budynkiem postawionych zostanie w sumie 20 kontenerów. Wszystkie będą ogrzewane, z łóżkiem, stolikiem, krzesłem i jednorazowym kompletem pościeli. Mają one być izolatkami, gdzie chorzy będą przebywać na czas stawiania diagnozy.

Jesteśmy pierwszym szpitalem w Polsce, który — by przygotować się na wzrost zachorowań — buduje takie miasteczko kontenerowe — mówi dla Radia Poznań dr Jacek Górny ze Szpitala przy Szwajcarskiej.

Osoby, które będą hospitalizowane w kontenerach, będą pod opieką ratowników, pielęgniarek i lekarzy SOR-u. Mają tam trafiać pacjenci z niewielkimi objawami choroby. Cały teren szpitala zostanie ogrodzony płotem. Dodatkowo pilnować go będą policjanci.

Teraz w szpitalu wszystkie miejsca – w sumie ponad 400 – są przeznaczone dla osób z koronawirusem.