Marcin Piątkowski wygrał konkurs na Najlepszego Motorniczego Roku 2019 w Poznaniu. Dodatkowo pasażerowie wybrali go najsympatyczniejszym kierującym tramwajem.

Marcin Piątkowski jest motorniczym od 3 lat. Kontynuuje on rodzinne tradycje, ponieważ jego ojciec też jest motorniczym.

Do finału, który odbył się na terenie zajezdni Franowo, zakwalifikowało się dziesięć osób, w tym jedna kobieta. Wszyscy najpierw byli obserwowani w czasie codziennej jazdy, następnie w finale mieli do pokonania osiem konkurencji. Kandydaci na Motorniczego Roku musieli wykazać się precyzją w prowadzeniu tramwaju oraz w radzeniu sobie w sytuacjach, które mogą zdarzyć się codziennie (pomoc niewidomemu w wejściu do pojazdu, wyproszenie z tramwaju „trudnych” pasażerów) lub niezwykle rzadko (pożar w tramwaju, wyniesie nieprzytomnego i udzielenie pierwszej pomocy).

Konkurs na najlepszego Motorniczego MPK odbywa się co dwa lata, naprzemiennie z rywalizacją wśród kierowców autobusów. W tym roku tytuł przyznano po raz ósmy. Impreza odbyła się pod patronatem prezydenta Poznania.