Świąteczna Bimba Poznań 2019 – znów pojawi się w naszym mieście. Przejechać się nią będzie można zupełnie za darmo. Gdzie i kiedy można wsiąść do Świątecznej Bimby?

ŚWIĄTECZNA BIMBA POZNAŃ 2019 – GDZIE I KIEDY?

Najpierw garść szczegółów organizacyjnych. Świąteczna Bimba będzie kursować w dwie niedziele, 8 i 15 grudnia, w godzinach od 12.00 do 18.00.

Przejazd Świąteczną Bimbą jest zapuełnie bezpłatny.

ŚWIĄTECZNA BIMBA POZNAŃ 2019 – ATRAKCJE

Na pokładzie bimby pojawi się św. Mikołaj, grane na żywo kolendy, będą też upominki i słodycze dla najmłodszych.

ŚWIĄTECZNA BIMBA POZNAŃ 2019 – TRASA

Trasa Świątecznej Bimby:

OGRODY – Dąbrowskiego – Fredry – Mielżyńskiego – pl. Wielkopolski – rondo Śródka – Jana Pawła II – Kórnicka – most św. Rocha – Podgórna – pl. Wolności – Fredry – Dąbrowskiego -OGRODY

Atmosferę Bożego Narodzenia w Świątecznej Bimbie będzie można dosłownie poczuć. Jest to możliwe przy współpracy MPK Poznań z poznańską firmą “scent-art”, która zapewni aromatyzację w tramwaju. Dzięki nowoczesnym urządzeniom, po pojeździe rozchodzić się będzie przyjemny zapach pierników – zachęca do przejażdżki Urząd Miasta

TRAMWAJ NA BETLEJEM POZNAŃSKIE

Żeby ułatwić dojazd na Betlejem Poznańskie w grudniowe niedziele wzmocniona zostanie linia nr 16 – 8, 15 i 22 grudnia w godzinach od 10:00 do 23:00 tramwaje tej linii będą kursować co 10 minut.

W weekendy: 7 i 8 grudnia, 14 i 15 grudnia oraz 21 i 22 grudnia, w godzinach popołudniowych, uruchamiana będzie specjalna linia tramwajowa – nr 24, obsługiwana taborem historycznym (N+ND).

Betlejemska Bimba będzie kursować z Ogrodów – przez centrum – do Rataj, zatrzymując się m.in. na przystankach Marcinkowskiego, Pl. Wiosny Ludów, Wrocławska i pl. Wolności. Tramwaj będzie ozdobiony, a na jego pokładzie będzie rozbrzmiewać świąteczna muzyka. To idealny sposób, aby poczuć atmosferę Bożego Narodzenia w trakcie dojazdu na Betlejem Poznańskie (oraz powrotu z wydarzenia).