Sylwia Spurek europosłanka wybrana w Wielkopolsce przekonuje w swoim wpisie – „aborcja jest ok. Wywołało to skrajne opinie internautów.

Sylwia Spurek

zamieściła komentarz dotyczący prawa aborcyjnego. Sprawa budzi kontrowersje więc przytaczamy go w całości.

Moje ciało, mój wybór!

Dzisiaj mija 27 lat od przyjęcia w 1993 roku ustawy antyaborcyjnej, która przez wielu nadal nazywana jest kompromisem, ustawy, która zakazuje aborcji i nawet w trzech dopuszczalnych sytuacjach nie jest w Polsce przestrzegana. I żeby było jasne, to nie jest problem PiS, ale każdego rządu po 1993 roku, każdego i tych lewicowych, i tych tzw. liberalnych. Kiedy byłam Zastępczynią Rzecznika Praw Obywatelskich przygotowaliśmy w 2017 i 2018 roku szczegółowe uwagi do realizacji tej ustawy. Zwracamy tam uwagę na:
👎 brak dostępu do nowoczesnej antykoncepcji
👎 brak dostępu do badań prenatalnych
👎 brak dostępu do legalnego zabiegu aborcji
👎 brak procedur w sytuacji powoływania się przez lekarzy i lekarki na klauzulę sumienia
👎 brak rzetelnej edukacji seksualnej w szkołach

Do tego możemy dołożyć fatalną opiekę okołoporodową, brak dostępu do gwarantowanego znieczulenia przy porodzie, czy fatalne wsparcie, a właściwe brak wsparcia ze strony szkoły dla małoletnich matek, ojców oraz dla uczennic w ciąży. Czas na zmianę tej ustawy i europejskie standardy!

A co Państwo sądzą o ustawie dotyczącej aborcji? Prosimy o odpowiedzi w komentarzach.

SYLWIA SPUREK

jest europosłanką pierwszą kadencję. Wcześniej była zastępczynią Rzecznika Praw Obywatelskich. Jest prawniczką. Startowała w wyborach europejskich z ugrupowania Wiosna Roberta Biedronia ale odeszła z niego.