Do wielkopolskich miast i gmin, w ramach Narodowego Programu Szczepień, rusza w najbliższy weekend Szczepieniobus. Pierwsze przystanki na trasie zaplanowano już w najbliższą sobotę (28 sierpnia) w Sulmierzycach i Kole oraz w niedzielę (29 sierpnia) w Złotowie i Trzciance.

Wielkopolska trasa Szczepieniobusa to: Sulmierzyce, Koło, Złotów, Trzcianka, Gniezno, Rokietnica, Nowe Skalmierzyce, Rogów, Leszno, Szamotuły, Lwówek oraz Mniszki k. Międzychodu.

W busie można zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. To kolejna szansa na zaszczepienie się bez zbędnych formalności, bez wcześniejszych zapisów i rejestracji – wystarczy tylko przyjść i mieć ze sobą dowód osobisty.

– W naszym województwie trwają szczepienia w ramach Narodowego Programu Szczepień. To najskuteczniejsza forma walki z koronawirusem. Odporność, którą dają szczepionki, jest dla nas wszystkich szansą na zdrowie oraz powrót do życia, jakie prowadziliśmy przed pandemią. Korzystajmy z mobilnych oraz populacyjnych punktów szczepień przeciw COVID-19 w regionie – mówił podczas briefingu prasowego wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Szczepionkę mogą przyjąć osoby w wieku od 18. do 80.