Pięć supernowoczesnych sal operacyjnych, wyposażonych w najlepszy sprzęt medyczny, a wszystko połączone nowymi windami z oddziałami szpitalnymi i centralną sterylizatornią.

Cała inwestycja kosztowała 31,5 miliona złotych. I właśnie została oddana do użytku.

Nowy blok operacyjny postawił nas na rynku usług medycznych w zupełnie innym miejscu. Otwiera olbrzymie możliwości funkcjonowania. Jest jednym z najnowocześniejszych w kraju i najnowocześniejszy w Wielkopolsce – podkreśla z dumą Jan Grabkowski, starosta poznański.

Szpital w podpoznańskim Puszczykowie rocznie przeprowadza ponad 4 tysiące zabiegów z ortopedii, chirurgii, neurochirurgii, urologii, kardiologii. Mieści się tu też jeden z trzech działających obecnie w powiecie poznańskim szpitalnych oddziałów ratunkowych (dwa kolejne są w Poznaniu).

fot. nowy blok operacyjny szpitala w Puszczykowie/ źródło

Przed zabiegiem pacjent trafia najpierw na salę przygotowania. Po załatwieniu wszelkich formalności, i – jeśli to konieczne – po podaniu znieczulenia pacjent trafia na jedną z pięciu sal. Po operacji trafia się do nowoczesnej sali wybudzeń.

W salach operacyjnych znajdują się m.in. sprzęt radiologiczny i kamery, które powiększają pole operacyjne na ledowych monitorach. Lekarze mogą korzystać też ze stacji DICO – komputerowego systemu, który umożliwia wgląd w historię choroby.