Blisko 2200 kontroli prędkości i ponad połowa kierowców jechała za szybko. Policjanci z wielkopolski na terenie całego województwa przeprowadzili kaskadowe pomiary prędkości. Statystyki po kontrolach mogą przerażać. 

Podczas akcji zorganizowanej 9 lipca, mundurowi kontrolowali, w jaki sposób kierowcy przestrzegają przepisy ruchu drogowego, zwłaszcza te, dotyczące ograniczeń prędkości. Szczególnym nadzorem zostały objęte główne drogi w regionie.

Funkcjonariusze w ramach krajowych działań „Kaskadowy pomiar prędkości”, 9 lipca br. przeprowadzali pomiary prędkości zarówno statycznie, co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach – wystawione kaskadowo, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdu z wideorejestratorem. Szczególnym nadzorem zostały objęte m.in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych. Nasze działania były wspierane przez Żandarmerię Wojskową — informuje Dominika Pupkowska-Bral z wielkopolskiej policji.

Statystyka po tych kontrolach może przerażać. Co drugi kierowca jechał za szybko. Na 2198 skontrolowanych pojazdów, policjanci ujawnili 1360 przekroczeń prędkości.

Policjanci przestrzegają, że : – nieprzestrzeganie przepisów dotyczących prędkości sprawia, że w razie nagłej sytuacji na drodze, kierowca ma małe szanse na odpowiednią reakcję. Dodatkowo zdecydowanie wydłuża się droga hamowania. Oszczędność czasu jest znikoma, natomiast zagrożenie zdrowia i życia rośnie wprost proporcjonalnie do naszej prędkości.