Szymon Hołownia w Poznaniu zbierał dziś podpisy pod swoją kandydaturą. Następnie wraz z wolontariuszami pojechał tramwajem do swojego biura przy ul. Żydowskiej.

Kandydat na prezydenta Szymon Hołownia rozpoczął swoją pierwszą trasę po rejestracji komitetu wyborczego. Hołownia wraz z Ekipami Szymona – grupami swoich wolontariuszy – zamierza otworzyć 16 biur we wszystkich województwach w ciągu najbliższych pięciu dni.

Obecnie w Ekipie Szymona działa ponad 3 tys. wolontariuszy. Jest to najważniejsze paliwo naszej kampanii – mówi Hołownia – Dzięki ich współpracy i entuzjazmowi na naszych oczach wyłania się nowy ruch społeczny. Każdego dnia udowadniamy, że kandydatura niezależna, obywatelska ma sens – mówi Szymon Hołownia

Biura Ekipy Szymona mają pozwolić rozwijać działania lokalne. Będą,według sztabu Hołowni, nie tylko miejscem spotkań wolontariuszy, ale także centrami aktywności lokalnej oraz organizacji warsztatów dla mieszkańców.

W Biurach mieszkańcy będą mogli się na chwilę zatrzymać, napić się kawy, porozmawiać o programie, odebrać materiały i złożyć podpis na listach poparcia kandydata – tłumaczy Agnieszka Buczyńska, koordynatorka wolontariatu w Ekipie Szymona

Szymon Hołownia ogłosił swoją decyzję o starcie w wyborach prezydenckich w grudniu 2019 roku. Wcześniej był dziennikarzem, autorem licznych książek i założycielem dwóch fundacji prowadzących pomoc humanitarną w różnych krajach świata. Przez wiele lat prowadził program „Mam Talent!”.