Agnieszka Lewandowska przechodzi do ugrupowania Szymona Hołowni. To radna Koalicji Obywatelskiej, która wywodzi się z Nowoczesnej.

Przejście poznańskiej radnej do Polski2050 ogłosił dziś w Poznaniu Szymon Hołownia. Agnieszka Lewandowska jest wiceprzewodniczącą poznańskiej rady miasta i prawdopodobnie nadal nią będzie. Prywatnie jest żoną wiceprezydenta Konina, który wcześniej także dołączył do ruchu Hołowni.

Tak jak Polska 2050 potrzebna jest Polsce, tak potrzebna jest Poznaniowi. Daje szansę na odsunięcie tej złej władzy – mówiła dziś Agnieszka Lewandowska

W poznańskiej radzie miasta A.Lewandowska jest członkinią min. komisji ochrony środowiska, oświaty, rodziny i polityki społecznej. Napisała osiem interpelacji min. na temat organizacji letnich półkolonii w Poznaniu, zagrożenia pożarowego na stadionie Szyca czy przystosowania oddziałów ginekologicznych dla pacjentek z niepełnosprawnością. Jest radną od 2018 roku.

Gazeta Wyborcza w lutym opisała zastanawiającą sprawę zasiadania Agnieszki Lewandowskiej w radzie nadzorczej spółki ze Świebodzina, choć nie ma z tym miastem niczego wspólnego. Urzędnicy ze Świebodzina zasiadają natomiast w radach nadzorczych w Koninie, gdzie wiceprezydentem jest partner A.Lewandowskiej, on także pełni funkcję w jednej z rad nadzorczych w Świebodzinie. Cały artykuł dostępny jest TUTAJ