Członkowie stowarzyszenia Bezpartyjni Wielkopolska udzielili oficjalnego poparcia kandydatowi na prezydenta Szymonowi Hołowni. Wiceprezesem stowarzyszenia jest były prezydent Poznania Ryszard Grobelny. 

Stowarzyszenie Bezpartyjni Wielkopolska, to organizacją skupiając min samorządowców z różnych części powiatu poznańskiego i wielkopolski. Prezesem stowarzyszenia jest Tadeusz Czajka wójt gminy Tarnowo Podgórne, wiceprezesem były prezydent Poznania Ryszard Grobelny. W Bezpartyjnych są także m.in. zastępcę prezydenta Leszna Adam Mytych, wójt Suchego Lasu Grzegorz Wojtera, wójt Komornik Jan Broda, burmistrz Swarzędza Mariana Szkudlarek. Bezpartyjni mają jeden mandat w sejmiku województwa wielkopolskiego i pięć w radzie powiatu poznańskiego.

W poniedziałek prezes stowarzyszenia Tadeusz Czajka wójt Tarnowa Podgórnego, udzielił poparcia Szymonowi Hołowni.

Popieram Hołownię, bo potrafi skupić wokół siebie i swojej idei tysiące młodych ludzi pełnych entuzjazmu. Jest bezpartyjny i będzie niezależny w podejmowaniu decyzji, w odróżnieniu od sytuacji, którą dzisiaj mamy. Chcę mieć prezydenta, który będzie rzecznikiem samorządu lokalnego. Szymon Hołownia jest tą nadzieją – tłumaczył Tadeusz Czajka na łamach Gazety Wyborczej.

Wcześniej poparcia Hołowni udzielił prezydent Gniezna Tomasz Budasz, który co ciekawe w ostatnich wyborach startował z list Koalicji Obywatelskiej.