Rzecznik Praw Dziecka publicznie stwierdził, że w Poznaniu edukatorzy seksualni mają podawać dzieciom tabletki na zmianę płci. Dziś nawet minister edukacji nie potwierdza tezy rzecznika.

TABLETKOWA WPADKA RZECZNIKA

Portal 300Polityka przedstawia wypowiedź minustra, który odnosi się do mało zrozumiałej wypowiedzi Rzecznika Praw Dziecka.

TAJEMNICZE TABLETKI I RZECZNIK

Rzecznik Praw Dziecka w programie TVN24 sformuował kuriozalny zarzut wobec edukatorów seksualnych w Poznaniu. Urzędnik stwierdził, że w stolicy Wielkopolski dzieciom mają być podawane – tabletki na zmianę płci. Rzecznikowi odpowiedział senator KO z Poznania Marcin Bosacki.

RZECZNIK PRAW – DZIECKA ?

Rzecznik Praw Dziecka z pełną powagąprzekonywał, że możliwa jest zmiana płci przez podanie tabletki i taka procedura miałaby się odbywać w poznańskich szkołach.

– Czy zagwarantujemy, że wpuszczamy edukatorów seksualnych do 20 tys. szkół i będą wprowadzali takie treści jak chociażby w Poznaniu, że wychwytują dziecko, gdzieś rozchwiane, zaniedbane, któremu dają – właśnie ci edukatorzy – jakieś środki farmakologiczne, żeby zmieniać jego płeć bez wiedzy rodziców i lekarzy – mówił Rzecznik
Na spiskową teorię Rzecznika Praw Dziecka odpowiedział senator KO z Poznania Marcin Bosacki.

Panie Pawlak, prywatnie możesz Pan nawet wierzyć, że światem rządzi potwór ciasteczkowy.
Ale jako urzędnik za takie bzdury powinieneś być zwolniony natychmiast.
A od Poznania się Pan odczep – odpowiada senator Bosacki
Sprostowania słów Rzecznika domaga się z-ca prezydenta Poznania, Mariusz Wiśniewski.

W związku z dzisiejszymi skandalicznymi słowami Rzecznika Praw Dziecka, nie licującymi z godnością pełnionej przez Niego funkcji, oczekujemy sprostowania.

POLITYCZNA WOJENKA

Mikołaja Pawlaka na funkcję Rzecznika Praw Dziecka powołała większość sejmowa Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Porozumienia. Nowy Rzecznik Praw Dziecka wcześniej krytykował metodę in vitro, nazywając ją – niegodziwą. Co istotne, Mikołaj Pawlak do urzędu Rzecznika Praw Dziecka przeszedł z Ministerstwa Sprawiedliwości rządzonego przez Zbigniewa Ziobrę, który od miesięcy próbuje podsycać ideologiczną wojnę, atakując min. ludzi o nieheteroseksualnych orientacjach określanych skrótem LGBT. Wypowiedź rzecznika wydaje się wpisywać w realia tej ideologicznej krucjaty.