Siatka połączeń lotniska to nie wszystko. Wystarczy nam często dolecenie z Poznania do jednego z wielkich portów jak Londyn, czy Madryt i okazuje się, że ze stolicy Wielkopolski dolecimy niemal wszędzie, z jedną przesiadką.

O lataniu trzeba mówić konkretnie i tak też zrobimy. Przedstawimy przykład trasy z jedną przesiadką, która otwiera okno na świat, w dodatku jest niedroga. Lecimy 2 marca do Londynu-Stansted. Ile za lot płacimy? 65 złotych. I nie ma tu żadnych gwiazdek. Tyle kosztuje najtańszy bilet z jednym małym bagażem. Do Londynu samolotem dostajemy się w cenie połowy biletu kolejowego do Warszawy. Na dowód – zdjęcie.

Ale Londyn to przecież nie koniec wycieczki(choć też byłoby przecież ciekawie). Drugiego marca lądujemy w Londynie, zwiedzamy miasto jednego wieczoru a w niedziele wylatujemy do…Czarnogóry. Za bilet zapłacimy niecale 18 funtów, czyli niecałe…sto złotych.

Czyli podróż lotnicza do malowniczej Czarnogóry będzie nasz kostować 160 złotych. Jak niektóre kolejowe bilety po Polsce. Jeśli zastanawiacie się,czy warto lecieć do Czarnogóry:

Warto nie skupiać się wyłącznie na siatce bezpośrednich połączeń z Lotniska Ławica. Jeśli planujemy ciekawą podróż, dobrze jest myśleć także o jednej przesiadce. Jeśli czasu na przesiadkę jest więcej, można przy okazji zobaczyć miasto, w którym się przesiadamy, jeśli przesiadka jest w ciągu kilku godzin – na lotniskach trudno się nudzić. Jeśli ograniczamy się tylko do bezpośrednich połączeń – pozbawiamy się szansy tanich i ekscytujących podróży.

Jak znaleźć połączenia? Można to zrobić na stronach przewoźników. Jeśli zależy nam na cenie, z Lotniska Ławica możemy lecież Rayanair’em lub skorzystać z lotów Wizzair. To niedrogie i wygodne połączenia. Większość lotów trwa zresztą zdecydowanie krócej niż podróż samochodem z Poznania nad polskie morze (nie mówiąc już o bezpieczeństwie, które na polskich drogach jest fatalne).

W wyszukiwarkach na stornie przewoźników wybieramy najpierw połączenie z Poznania do największych lotnisk Europy np. Londyn, Madryt, Paryż. A następnie otwieramy wyszukiwarkę po raz drugi i sprawdzamy dokąd możemy z tych lotnisk polecieć. Zapewniamy, że kierunków jest niezwykle dużo. Przyjemnych podróży z Ławicy. Nie bójmy się jednej przesiadki, może być oknem na świat.

Powyższy materiał jest ARTYKUŁEM SPONSOROWANYM przez  Port Lotniczy Poznań-Ławica sp. z o.o. im. Henryka Wieniawskiego

DÓŁ ART