Poznańskie ZOO ma nowego mieszkańca. Na oczach goście Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu urodził się mały tapir. Pracownicy ZOO szukają dla niego imienia.

O narodzinach tapira poinformowano na portalu społecznościowym. Rodzice maleństwa – mama Madzia i ojciec Gwizdek nie odstępują go na krok. Mama Madzia pilnie opiekuje się maleństwem, przegania swoje starsze córki, pozwala podchodzić tylko Gwizdkowi, ojcu maleństwa – czytamy na profilu na Facebooku Zoo Poznań.

Narodziny tapira!

Dziś urodził się nam tapirek! Mama Madzia pilnie opiekuje się maleństwem, przegania swoje starsze córki, pozwala podchodzić tylko Gwizdkowi, ojcu maleństwa. Maluch to chłopak, myślimy nad imieniem – są już Bulwa i Cebula, to może… Kabaczek? 😉

Publiée par Zoo Poznań Official Site sur Jeudi 23 août 2018

Teraz trwa poszukiwanie imienia dla nowonarodzonego tapira. Maluch to chłopak, myślimy nad imieniem – są już Bulwa i Cebula, to może… Kabaczek? – pytają pracownicy Ogrodu. Tapiry mieszkają na rozległych terenach Ameryki Południowej, od Wenezueli przez Brazylię po Argentynę. Prowadzą głównie nocny tryb życia. Są roślinożerne. Chociaż nie wyglądają, z natury są płochliwe. Mają słaby wzrok, ale nadrabiają węchem i słuchem. Mimo że są największymi ssakami Ameryki Południowej, to mają naturalnych wrogów – pumę i jaguara, a także kajmany i anakondy, przed którymi chowają się do wody.

 

kontakt