To będzie kulinarna podróż po każdym zakątku Polski. Smaki Regionów, czyli wielka uczta pod znakiem tradycyjnej i ekologicznej żywności, już w ten weekend na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

W tym roku można będzie odwiedzić stoiska blisko 190 wystawców ze smakołykami charakterystycznymi dla rozmaitych regionów kraju. To świetna okazja na spróbowanie nowych potraw i poznanie lokalnych smaków. Na targach pojawią się najlepsi producenci naturalnej żywności, wyrabianej wedle tradycyjnych receptur. Pyszne wędliny, sery, przetwory bez dodatków chemicznych. Naturalne soki, miody, konfitury czy nalewki – w jednym miejscu można skosztować pyszności z całej Polski.

Pokazy gotowania i szefowie kuchni

Na Scenie Kulinarnej przez cały weekend odbywać się będą pokazy gotowania, gdzie będzie można podejrzeć, jak to robią najlepsi kucharze w kraju. Gościem specjalnym będzie Łukasz Konik, m.in. juror w programie Junior MarsterChef.

W sobotę, 2 października, na smakoszy kuchni polskiej czekać będzie wielki garnek kultowej potrawy czyli bigos. Każdy ze zwiedzających będzie mógł się poczęstować. Wystawcy pokażą jednak, że nie tylko mięsnymi potrawami stoi polska kuchnia. Pojawią się też specjały pochodzenia roślinnego, pozyskiwane z ekologicznych upraw. Wszystko to, aby pokazać, że tradycyjna kuchnia wcale nie musi być nudna.

Jesień zacznie się w Poznaniu

Smakom Regionów towarzyszyć będzie Jesienny Targ Ogrodniczy, na którym pojawią się głównie lokalni producenci i dystrybutorzy roślin, narzędzi i dekoracji ogrodowych. Zakupić będzie można drzewa i krzewy owocowe i ozdobne, elementy dekoracyjne do domu i ogrodu, cebule roślinne, nasiona traw, warzyw, narzędzia do pracy w ogrodzie, małą architekturę krajobrazu, nawozy, podłoża, elementy nawadniania, rośliny doniczkowe, produkty regionalne, okazjonalne i hand made.

Targi Smaki Regionów trwają od soboty do poniedziałku (2-4.10), Jesienny Targ Ogrodniczy –  w sobotę i niedzielę (2-3.10) w godz. 10:00-18:00 (w poniedziałek Smaki Regionów do 17:00). Imprezy odbędą się w pawilonie 3A, wejście i wjazd od ul. Bukowskiej. Wstęp na oba wydarzenia jest wolny, trzeba jednak wcześniej pobrać bezpłatny bilet dostępny na platformie www.ToBilet.pl.