Posłanka Lewicy i poseł Koalicji Obywatelskiej razem z grupą Stonewall powiesili tęczową flagę na urzędzie miasta na Pl. Kolegiackim.

Grupa Stonewall pokazała jak poseł i posłanka wieszali z nimi tęczową flagę na urzędzie miasta.

https://www.facebook.com/572352689575048/posts/2029565300520439/?vh=e&d=n

Prezes grupy Stonewall tak min.komentował dzisiejszą konferencję i zawieszenie flagi:

Bardzo lubię takie dni, kiedy nie mam wrażenia, że walimy głową w niewidzialny mur. Dzisiejszy dzień był właśnie taki dzięki Franek Sterczewski – priv i Katarzyna Ueberhan. Dobre sojusznictwo to naprawdę nie jest fizyka kwantowa. Cieszy mnie, że niektórzy to rozumieją.

Tęczowe flagi, oznaczające równość niezależnie od orientacji seksualnej, budzą sprzeciw radykalnej prawicy, która popiera natomiast hasła dyskryminujące ludzi LGBT. To obecnie jeden z najgorętszych polskich sporów, choć został podsycony sztucznie w kampanii Andrzeja Dudy, która niechęcią wobec ludzi LGBT mobilizowała twardy elektorat Andrzeja Dudy.

LGBT, mimo propagandy, twierdzącej że to ideologia, jest skrótem oznaczającym lesbijki, gejów, biseksualistów i transseksualistów.

Postulatem tego środowiska jest równe traktowanie. Nie jest to więc ideologia bo ta zakłada całościową zmianę rzeczywistości we wszystkich aspektach. LGBT natomiast dotyczy tylko braku dyskryminowania osób homoseksualnych, biseksualnych i transseksualnych.