Pomocnik Lecha Poznań, Pedro Tiba przedłużył swój kontrakt z Lechem Poznań. Umowa będzie obowiązywać do czerwca 2022 z opcją przedłużenia o kolejny rok. 

31-letni pomocnik jest piłkarzem Lecha Poznań od początku lipca 2018 roku. Wtedy to właśnie podpisał z niebiesko-białymi trzyletni kontrakt, który wygasałby w czerwcu przyszłego roku. Portugalczyk jest obecnie podstawowym zawodnikiem Kolejorza, więc nie może dziwić fakt, że obie strony już teraz usiadły do rozmów o przedłużeniu umowy.

– Pedro jest kluczową postacią naszej drużyny, dlatego bardzo zależało nam na przedłużeniu jego kontraktu. Tiba dzięki tylu latom spędzonym na hiszpańskich czy portugalskich boiskach pomaga naszym wychowankom wchodzącym do pierwszej drużyny. Było to dobrze widać już w poprzednim sezonie, kiedy w zespole bardzo dobrze wyglądało połączenie doświadczenia z młodością – mówi dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa.

Lechita rozegrał dla niebiesko-białych 76 spotkań, w których zdobył sześć bramek i zanotował dwanaście asyst.

– Zakochałem się w tym klubie od pierwszych dni, dlatego uważam, że ta decyzja była z obu stron logiczna, bo tworzymy z Lechem zgodne małżeństwo. Nigdy nawet nie myślałem o tym, żeby opuścić to miejsce, dlatego chciałem tu zostać, dalej dawać z siebie wszystko i grać jak najlepiej –  zapewnia Pedro Tiba.

Nowa umowa Portugalczyka będzie obowiązywać do czerwca 2022 z opcją przedłużenia o kolejny rok.