Konferencje, warsztaty i spotkania to oferta tegorocznych targów edukacyjnych, które odbędą się na MTP. Targi potrwają 3 dni. 

To już XXIV edycja tej imprezy i tradycyjnie odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W ubiegłym roku na targach wystawiło się 170 szkół i placówek edukacyjnych z Polski i całego świata.

Uczestnicy tegorocznej edycji zobaczą ekspozycję aż 229 wystawców: placówek edukacyjnych – publicznych i niepublicznych szkół podstawowych, ponadpodstawowych, policealnych, wyższych, instytucji oświatowych i samorządowych, a także organizacji pozwalających rozwijać pasje młodych ludzi oraz aktywnie spędzać czas wolny. Na Targach Edukacyjnych pojawią się zarówno placówki z Poznania i regionu, jak i uczelnie z innych rejonów Polski, a także z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Danii.

Targi Edukacyjne to wydarzenie stworzone z myślą o młodych ludziach, aby mogli poznać różne możliwości rozwoju. Program targów jest pełen warsztatów, wykładów, pokazów, animacji i konferencji, zarówno dla uczniów i rodziców, jak i pedagogów, psychologów, dyrektorów czy nauczycieli — informują organizatorzy.

Dla maturzystów ciekawe pokazy przygotowały szkoły wyższe – m.in. Politechnika Poznańska, która zademonstruje jak wygląda badanie mózgu pod kątem neuromarketingu, działanie spawarki światłowodowej, a także oprogramowanie do symulacji lotów dronem.

Targi Edukacyjne to wydarzenie, podczas którego można sprawdzić swoją wiedzę. Po raz drugi zostanie zorganizowana gra targowa „Kreatywnie w przyszłość” adresowana do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych. Zabawa będzie ściśle związana z tematyką targów. Dla pierwszych 50 uczestników z najwyższą liczbą punktów w każdym dniu przewidziane są atrakcyjne upominki.

Godziny otwarcia Targów Edukacyjnych 6 marca – piątek 10:00-18:00, 7 marca – sobota 10:00-18:00, 8 marca – niedziela 10:00-16:00