4 października uruchomiony zostanie kolejny odcinek trasy na Naramowice. Tramwaj dojedzie już nie tylko do ul. Włodarskiej, ale jeden przystanek dalej – do ul. Lechickiej.

Tramwaje linii nr 3 przejadą z pasażerami nowym odcinkiem w poniedziałek, 4 października. Oznacza to, że tymczasowym przystankiem końcowym do czasu uruchomienia całej trasy tramwajowej nie będzie już Włodarska, a Lechicka/Naramowicka. Nowy przystanek działać będzie tuż przed budowanym węzłem drogowym w rejonie skrzyżowania ul. Lechickiej i Naramowickiej.

Bardzo nam zależy na tym, by mieszkańcy mogli jak najszybciej korzystać z nowej infrastruktury. Dlatego najpierw uruchomiliśmy trasę do ul. Włodarskiej, a teraz wydłużamy ją o kolejny gotowy odcinek, czyli do ul. Lechickiej. Skorzystają na tym przede wszystkim mieszkańcy os. Kosmonautów. Stopniowo udostępniamy też drogi, trasy rowerowe i chodniki  – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Na odcinku od rozjazdów za obecnym przystankiem końcowym przy ul. Włodarskiej do okolic ul. Lechickiej tramwaje pojadą jednym torem.

– Tak niestandardowe rozwiązanie to efekt starań wielu podmiotów. Przyświecał nam wszystkim wspólny cel, czyli minimalizowanie utrudnień w kontekście planowej organizacji ruchu na ul. Lechickiej i zmian tras linii autobusowych. Przypominamy jednocześnie, że teren powstającej trasy to nadal plac budowy, dlatego prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności – zaznacza Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Uruchomienie kolejnego odcinka trasy tramwajowej to także przygotowanie do kolejnej fazy budowy węzła, która wymaga zmian organizacji ruchu. Wprowadzone zostaną w nocy z 8 na 9 października. Rejon istniejącego obecnie wyjazdu z Naramowic na ul. Lechicką, w pobliżu stacji paliw, zostanie przebudowany. Z tego względu na ul. Lechickiej między ul. Murawa i Naramowicką wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

Uruchomienie trasy tramwajowej do ul. Błażeja na Naramowicach planowane jest na przyszły rok.