Donald Tusk w Białymstoku wygłosił przemówienie w czasie Festiwalu Dyplomatycznego. Bardzo ostro wypowiedział się na temat samodzielności obecnie urzędującego prezydenta.

Były premier Donald Tusk na pytanie, czy prezydent zawetuje 2 mld dla TVP odpowiedział, że Andrzej Duda nie ma tyle odwagi ani charakteru by to zrobić. Później było jeszcze ostrzej:

Do tej pory do głowy mu nie przyszło, aby przeciwstawić się prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu. Nie widzę powodu, dla którego miałby nagle stać się mężczyzną – powiedział Donald Tusk

Obecne sondaże wskazują, że Andrzej Duda może przegrać drugą turę wyborów prezydenckich. W pierwszej turze poparcie dla prezydenta oceniane jest na 40 procent. To rekordowo niewiele w historii polskich prezydentów. Zazwyczaj poparcie dla nich na kilka miesięcy przed wyborami było znacznie wyższe.

Ogłoszony dziś sondaż OKO PRESS pokazuje nawet, że aż troje kandydatów zrównuje się poparciem z obecnie urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą. Niezależnie od tego, kto z nich dostałby się do drugiej tury.

O rewolucyjnym sondażu prezydenckim TUTAJ