Twierdzą, że polskie wino jest dobre i warto je spróbować. WINO – Targi Polskich Win i Winnic już w ten weekend przybliżą nam trunki produkowane nad Wisłą. To pierwsze organizowane po lockdownie targi w Poznaniu.

Trzy dni z polskim winem na targach

WINO – Targi Polskich Win i Winnic to doskonała okazja na bliższe poznanie trunków produkowanych przez rodzimych winiarzy. Podczas targów zaprezentują się także dostawcy sprzętów i technologii.

– Jesteśmy zdeterminowani, aby polskie wino na dobre zadomowiło się na Międzynarodowych Targach Poznańskich – mówi Mirosław Krasnowski, dyrektor targów WINO. – To doskonała forma promocji polskiego winiarstwa. Zwiedzający mają szansę poznać bliżej polskie wino, a firmy nawiązać nowe relacje z rodzimymi producentami. Poznań i Międzynarodowe Targi Poznańskie są idealnym miejscem aby winiarze mogli w kompleksowy sposób zaprezentować swoją ofertę – dodaje.

Wydarzenie zgromadzi winiarzy z różnych zakątków Polski – od województwa małopolskiego po województwo zachodniopomorskie. W trakcie targów będzie można spróbować i zakupić wino od polskich producentów. To: Winnica Bogu-Miła; Piwnice Antoniego; P.U.H. Tłocznia Maurer Krzysztof Maurer; Winnica Wieliczka – WPW Vinaspora Sp. Z o.o; Winnica Goja Wiesław Gój; Winnica Chodorowa; Winnica Gródek; Winnica „Garlicki Lamus” – Winnica UR w Krakowie; Winnica Zadora Zofia Michałowska; Winnica Dąbrówka Robert Baściak; Winnica Koniusza Andrzej Płyś; Winnica Lipka Wielka; Winnica Enosfera; Winnica Hotelu Edison; Winnica na Dziole; Winnica Vera; Winnica Katarzyna; Winnica Jantoń; Winnica Zodiak; Winnica Sydonia; Winnica Pod Lubuskim Słońcem; Winnica Aris; Winnica Bekasiak.

Winiarsko-kulinarna przygoda

Mocnym punktem programu będzie także komentowana degustacja, która odbędzie się w restauracji GardenCity, zlokalizowanej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Uczestnicy degustacji spróbują 9 różnych win oraz skosztują 7 przepysznych potraw. Całość zostanie okraszona profesjonalnym komentarzem, który pozwolił zgłębić tajniki łączenia potraw z winem.

Polskie wino rośnie w siłę  

Jeszcze kilka lat temu produkcja wina skupiała jedynie pasjonatów i miłośników trunku. Dziś rodzime winiarstwo to najprężniej rozwijająca się gałąź polskiego rolnictwa. Nad Wisłą działa już ponad 300 winnic, a obserwując ostatnie trendy, można z pełnym przekonaniem stwierdzić, że czekają nas kolejne dynamiczne wzrosty.

Proporcjonalnie do wzrostu produkcji rośnie jakość wytwarzanych win. Polskie trunki cieszą się coraz większym uznaniem i mogą z powodzeniem rywalizować z zagranicznymi producentami. Rodzime wina są coraz częściej widoczne na sklepowych półkach i w restauracyjnych kartach. Nikogo nie dziwi już fakt, że polskie wino zostało wyróżnione na prestiżowym konkursie.

WINO – Targi Polskich Win i Winnic rozpoczną się w piątek i potrwają do niedzieli. Miejsce spotkań miłośników wina to Międzynarodowe Targi Poznańskie.