400-metrowa bieżnia, pełnowymiarowe boisko to piłki nożnej, ale także kort tenisowy i skocznia w dali tak wygląda nowy stadion lekkoatletyczny! Uniwersytetu Adama Mickiewicza, który powstał przy zbiegu ulic Zagajnikowej i Strażewicza na poznańskim Umultowie.

– Nowe obiekty przyczyniają się do poprawy jakości naszej pracy – jako wykładowców i trenerów Studium wychowania Fizycznego i Sportu. Jestem głęboko przekonana, że nasz kompleks posłuży wszechstronnemu rozwojowi dzieci i młodzieży. Dla naszych studentów została opracowana oferta dydaktyczna i już w semestrze letnim będą mogli korzystać z nowej bazy – mówi zastępca dyrektora Studium, Karolina Perz.

UAM ma nowy stadion sportowy

Nowy obiekt sportowy UAM to stadion lekkoatletyczny z bieżnią tartanową sześciotorową o długości 400 metrów i ośmiotorową bieżnią do biegów sprinterskich o długości 100 metrów, pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej z nawierzchnią ze sztucznej trawy, tor dla rolkarzy, kort tenisowy, siłownia zewnętrzna, skocznia w dal i dla trójskoku oraz rzutnia do pchnięcia kulą.

Inwestycja kosztowała ponad 16 milionów zł. 5 milionów złotych pochodziło z dotacji budżetowej.