Rzadko spotykany pomysł na ucieczkę przed radiowozem – na wstecznym. Policjanci w Sompolnie (Wielkopolska) ścigali mężczyznę, który swoim BMW nie zatrzymał się do kontroli. Jego ucieczka nie trwała długo.

Kierowca był trzeźwy, lecz posiadał zakaz sądowy prowadzenia pojazdów. Za nie zatrzymanie się do kontroli i prowadzenie pojazdu pomimo orzeczonego zakazu mężczyzna odpowie przed Sądem – mówią policjanci

Policjanci w czasie nocnego patrolu skojarzyli auto, którego właściciel ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Włączyli sygnały a wtedy kierowca zaczął uciekać. Gdy radiowóz go dogonił – obrócił się i zaczął uciekać – na wstecznym.

Mężczyzna mocno przecenił swoje umiejętności jazdy na wstecznym i zakończył ucieczkę, uderzając w ogrodzenie miejscowej stacji kontroli pojazdów. Policjanci natychmiast zatrzymali kierowcę, którym był 20 letni mieszkaniec gminy Sompolno. Mężczyzna miał orzeczony zakaz sądowy prowadzenia pojazdów do połowy 2021 roku – relacjonuje policja

Dodatkowo będzie musiał odpowiedzieć za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo wydawanych sygnałów, a także za spowodowanie kolizji.  Za popełnione przestępstwa, kierowcy grozi do 5 lat więzienia.